На Луганщині сформовано цілісну систему планування регіонального розвитку.

 20 грудня 2018 року, під головуванням виконуючого обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Філя, відбулась Колегія облдержадміністрації Луганської області.

Одним із питань, яке обговорювалось на Колегії була Програма соціально – економічного розвитку (СЕР) Луганської області на 2019 рік. Співдоповідачем з даного питання  був заступник директора Агенції регіонального розвитку, Роман Власенко. Він доповів, що протягом 2018 року Агенція співпрацювала майже з усіма структурними підрозділами ЛОДА і особливо плідно з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та туризму.  Одним із пріоритетів цієї спільної праці є реалізація Стратегії розвитку Луганської області до 2020 року. Також було сказано про те, що в теорії Програма СЕР має відповідати Стратегії, конкретизувати проекти і заходи на конкретний рік, але по факту так не відбувалось. Тому, з метою адаптації Програми до цілей Стратегії було змінено її структуру і представлено Програму нового змісту і мети. Цей документ відображає основні тенденції і динаміку СЕР, аналіз проблем і перешкод, пріоритетні заходи і проекти та відповідні фінансові ресурси, а також зберігає узгодженість з державною Програмою СЕР. Було підкреслено, що проведена спільна робота полегшить зовнішній моніторинг виконання Плану реалізації Стратегії за 2017 -2018 роки.

Під час доповіді також було наголошено, що планується розпочати роботу по розробці нової Стратегії розвитку Луганської області на 2021 – 2027 роки, базою для якої стане Перспективний план розвитку області на 2019 – 2021р, ініційований Президентом України і Радою регіонального розвитку. Наприкінці виступу Р. Власенко зазначив, що результатом спільної співпраці стало формування трирівневої системи планування регіонального розвитку: Стратегія – Дворічні плани її реалізації – річна Програма СЕР, що забезпечує цілісне планування регіонального розвитку.