Відбувся перший день обласного форуму «Діалог про стратегію підвищення інклюзії».

3 грудня 2018 року, за підтримки ПРООН, з ініціативи Луганської Асоцiацiї органiзацiй осіб з інвалiднiстю (ЛАООІ) та  Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, відбувся 1-й день обласного Форуму «Діалог про стратегію підвищення інклюзії». Участь в заході взяв менеджер з питань регіонального розвитку Агенції регіонального розвитку Луганської області, Микола Надулічний.

Під час панельних дискусій учасники обговорювали «Універсальний дизайн», як необхідну складову сучасного повсякденного життя. Говорили про необхідність популяризації підходів «дружня громада», «інклюзія», «доступність» в демократичних процесах, освіті та медицині. Продемонстрували та обговорювали відео звіти з експерименту Луганської Асоціації організацій осіб з інвалідністю щодо доступності популярних соціальних об‘єктів (міськвиконкомів, аптек, будинків культури, поштових відділень, храмів, ЦНАПів) центрів міст Рубіжне, Старобільськ, Кремінна та Сєвєродонецьк. Загальний відео звіт міститься на ndo.lg.ua.

Микола Надулічний в своїй презентації розповів про те, що ЛАООІ разом з ПРООН та департаментом соціального захисту населення ЛОДА провели ряд зустрічей щодо активізації та аналізу потреб людей з інвалідністю.  За результатами аналізу було зроблено висновок , що з числа осіб з інвалідністю  є багато активних людей, які в подальшому можуть:

  • представляти себе мережею локальних активістів-координаторів (можливо, уповноваженого по правам людини, а також консультаційної ради ПРООН)
  • системно займатися питаннями моніторингу та аналізу доступності, а також захисту прав людей з інвалідністю.

Підсумовуючи, було зроблено загальний висновок:

  • Немає нічого не можливого, самоорганізовуватись та правильно організовувати компанії адвокатування вирішення потреб.
  • Немає певних знань – є куди звертатись та навчатись.
  • Необхідно правильно та ефективно будувати комунікації «знизу-до гори» щодо проблем та шляхів їх вирішення, вчасно лобіювати відповідні пункти щодо покращень в місцеві програмні та стратегічні документи та обов’язково відслідковувати їх виконання.

Другий день Форуму проходить сьогодні, 4 грудня 2018 року, в м. Лисичанську у каворкингу «Дружба». Від Агенції у роботі 2-го дня беруть участь менеджери з питань регіонального розвитку – Микола Надулічний та Галина Посвалюк.