Форум регіонального партнерства «Стратегія в дії» насправді став дискусійним майданчиком з питань децентралізації.

 

Форум регіонального партнерства «Стратегія в дії» став для Агенції регіонального розвитку однією з найяскравіших подій квітня. У відкритті першого дня Форуму, 26 квітня 2018 року, взяли участь Віктор Мунтяну, Програмний менеджер ПРООН в Україні, Хельга Пендер, представниця Європейського Союзу в Україні,  та Вадим Данієлян, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації.

    Тематична панель №1: «Розвиток територій. Децентралізація, секторальні реформи» складалась з двох дискусійних майданчиків. Модератор першого дискусійного майданчику  «Децентралізація – справжня спроможність місцевого самоврядування»  – Олександр Стеценко, член Наглядової ради Агенції регіонального розвитку,  показав свій професіоналізм, створивши дружню атмосферу та спонукаючи спікерів до повного розкриття теми.

Сергій Тихоновський, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування, – модератор другого дискусійного майданчика «Кращі практики місцевого самоврядування», з огляду на свій практичний досвід роботи з децентралізації з моменту започаткування її в області  мотивував представників влади, органів місцевого самоврядування та громадськості до  відкритого діалогу. Учасники жваво обговорювали питання щодо можливостей та гальмуючих факторів на шляху до створення ОТГ. Кращими практиками та історіями успіху поділилися керівники, які пішли різними шляхами щодо залучення інвестицій на свої території: Вадим Гаєв, голова Новопсковської ОТГ – першої об’єднаної громади в Україні, та Юрій Прокопенко, Кремінський міський голова – Голова Асоціації міст України в Луганській області.

З огляду на підсумки першого дня, можна зауважити, що мету досягнуто.